šifra 6V

Šifra 6V — Kulatá kostka — památný dub na žluté značce

Stručné řešení

Představíme si kulatou kostku ze startovní obláky jako glóbus. Namapujeme písmena z první věty na tečky pomocí informací z dalších dvou vět. Na rovníku čteme tajenku.

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Haluz

Řešení jsem tady zkonstruoval ‚kreativním čtením‘ tučného textu poměrně rychle -- a nejspíš bych s ním prošel i kontrolou u orga na 7V, který chtěl pouze jeho text. By mě celkem zajímalo, zda si to někdo lajsnul. Ale jelikož nám se tam nechtělo chodit jen tak, padla šifra nakonec i autorsky...

zda si to někdo lajsnul

Mapování na kostku nám došlo, ale detaily jsme nedořešili. Prostě při vhodném zápisu na jedné kružnici vyšlo kříž na sz, tak jsme šli. Orgovi to stačilo.
Byla to taková hodně neelegantní násilná šifra, možná je na čase změnit artefakt. :-)

pootočený globus

Sice jsme se chvíli snažili určit stát EU na polárním kruhu - Finsko, Švédsko. Já jsem se dokonce pokoušel určit i muže na 112. stupni a 30. minutě - odhadem nám to vycházelo na Asii a protože Muž na něčem mi evokovalo na Mount Everestu, tak jsem chvíli otravoval s Edmundem Hillarym.

Pak naštěstí přišlo na řadu zkoumání kostky-koule a počítání teček a znaků v tučném textu. My jsme to sice řešili tak, že Ž bylo na severním pólu a U ze slova EU nebylo z EMU jako v autorském řešení, ale z NUTÍ, ale pak Zdeňka přečetla klíčové slovo KŘÍŽ, takže po delším luštění přišla konečně úleva. Nakonec ani přesně nevím po jaké kružnici to četla, ale řekl bych, že rovník to nebyl, i když nemohu vyloučit, že to nakonec řešila správně autorsky, tudíž s Ing. Pštrosem (EMU) na pólu.

Ondra =o)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.