šifry 8V a 8P

Šifry 8V a 8P — Básničky — JV zatáčka Masarykova okruhu / cesta pod vedením u kóty 371


Stručné řešení

Každá básnička označuje básnickými prostředky značku osobních aut. Název značky vepíšeme do šedých obdélníků a ve společném sloupci přečteme mezitajenku. Tu je třeba interpretovat jako výšku kóty (ve Výzvě) nebo název vrcholu (v Pohodě).

li

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Moc pěkná

Tak tahle se nám fakt líbila, byla originální, básničkoidní (po mě osobně vždycky těší) a i docela vtipná.

Mira nejprve určil Volvo řádek jako biologický symbol samce, který se zároveň používá pro Mars (což jsme chvíli zkoušeli v ASCII a u levné 20 to sedělo taky), pak ale pokračoval v pohotové analýze, určil Alfa Romeo a už jsme byli v autech.

Pokud byla 8V fakt u okruhu, tak jsem rád, že jsme šli nakonec tu Pohodu, protože ryk motorů nám vadil i na 8P i na kopci s šifrou 9P.

Ondra =o)

Auta

Ještě než jsme si našli místo na luštění, už padl návrh na Mercedes. Pak už jen Božka chrlila značky aut, takže jsme si ani nestačili sednout :-) Pěkný nápad, akorát některé asociace mi stále zůstávají utajené :-)

Pěkná pěkná

Nápaditá, originální šifra, dobře jsme se bavili (tedy až poté co nám došlo, že jde vlastně o auta) vymýšlením co by která básnička mohla označovat - a občas jsme tak nějak uhodli (se shodli) i když jsme vlastně přesně ani nevěděli proč, ale "prostě to sedělo".
Po cestě kolem zahrádek na další šifru jsme pak mnoho z těch značek potkali a moc se u toho nasmáli. Tak rozmanitá sbírka značek se jen tak nevidí - snad prvních 8 aut která jsme pak potkali byla každé jiné značky...

Jarda

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.